Hlavní strana arrow Latinská Amerika
Latinská Amerika
Pokračují vraždy členů Resistence v Hondurasu Tisk E-mail
Pátek, 30 duben 2010
Celý článek...
 
Třináctá vrcholová iberoamerická schůzka v Portugalsku Tisk E-mail
Pondělí, 08 únor 2010

Až se ve dnech 29. 11. až 1. 12. po třinácté sejdou nejvyšší představitelé iberoamerických národů, nebude moci evidentně agenda schůzky pominout předem pro  diskuzi vybrané otázky inovace a poznatků. Jedna věc je však předem připravený program a druhá současná skutečnost.

Celý článek...
 
Honduraští vojenští pučisté házejí plynové bomby do velvyslanectví Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Honduraské vojenské síly začaly 25.9. novou nátlakovou akci proti velvyslanectví Brazílie, když házely plynové bomby a blokovaly přísun potravin do sídla diplomatické mise, kde je ukryt zákonný prezident Manuel Zelaya.

Celý článek...
 
Honduras oslavuje v ulicích návrat svého prezidenta Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Tisíce honduraských obyvatel vyšly 22.9. do ulic hlavního města, aby oslavily návrat svého ústavního prezidenta po třech měsících od státního převratu. „Bylo to možné!“ a „Jednotný lid nebude nikdy poražen!“ vyvolávali manifestanti shromáždění před kanceláří OSN v Tegucigalpě. „Konečně došlo na spravedlnost!“ řekl pro Telesur jeden z účastníků manifestace, na které se shromáždili vesničané, zemědělci, indiáni,, studenti, učitelé a příslušníci dalších sektorů, sjednocení v Národní frontě proti státnímu převratu.

Celý článek...
 
Kolumbie odmítla informovat UNASUR o vojenské dohodě se Spojenými státy Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Unie Jihoamerických států (UNASUR) dosáhla na schůzce v Quitu významných opatření v otázce vzájemné důvěry, schválených 16.9. na zasedání ministrů zahraničních věcí a obrany členských zemí. Ale zásadní téma bylo znovu Kolumbií odloženo na příští schůzku.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 9