Hlavní strana arrow Latinská Amerika
Latinská Amerika
Velvyslanec Hondurasu byl vyloučen z jednání OSN Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Velvyslanec Hondurasu v sídle OSN v Ženevě, José Delmer Urbizo, byl vyloučen z jednání Rady OSN pro lidská práva na žádost zemí Latinské Ameriky a Karibské oblasti. Když se k němu přiblížili zaměstnanci OSN, aby ho vyvedli ze zasedacího sálu, odpověděl: „Půjdu sám“. Následně se obrátil na přítomné diplomatické zástupce a vykřikl „já se vrátím“.

Celý článek...
 
Delegáti zemí UNASUR dokončují podrobnosti schůzky ministrů obrany Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Představitelé 12 zemí Unie národů Jižní Ameriky se sešli 14.9. v hlavním městě Ekvádoru, Quitu, na zasedání Rady delegátů, aby se pokusili dosáhnout konsensu o rezoluci, kterou mají schválit ministři zahraničních věcí a obrany. Delegáti z Argentiny, Bolívie, Brazílie, Chile, Kolumbie, Guayany, Paraguaye, Perú, Surinamu, Uruguaye a Venezuely za předsednictví Ekvádoru potvrdili účast na této přípravné schůzce.

Celý článek...
 
Před i po převratu je stále jen jeden Honduras Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Národní fronta odporu vede hrdinný boj lidu Hondurasu. Už po 75 po sobě jdoucích  dní honduraský lid ze všech sektorů života země čelí násilí a represi ze strany  vojáků a policie. Lidové masy, den ze dne rozhodnější a lépe organizované,  politicky koherentní, uplatňují pokojně své požadavky. Ty obsahují obnovení  ústavního pořádku v Hondurasu a návrat prezidenta Zelayi.

Celý článek...
 
Generální stávka v Hondurasu Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2010

Tři odborové centrály Hondurasu zahájily 10.9. generální čtyřicetihodinovou stávku ve státním sektoru na podporu požadavku návratu k ústavnímu pořádku v zemi, který byl zrušen červnovým vojenským převratem. Stávka byla vyhlášena 8.9.  jako součást odborářských akcí organizací Národní fronty odporu proti státnímu převratu a na podporu požadavku návratu prezidenta Manuela Zulayi.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 6 - 9 z 9