Fórum

Napsat vzkaz


Nitsugua    01 březen 2015 10:46
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj, vzhledem k tomu jakým směrem se Evropa ubírá, rád bych se vystěhoval na Kubu. Je možné tam koupit dům, nebo pozemek a postavit si dům? Nevíte někdo jak je to cenově a jaké jsou životní náklady? Kubu miluji a líbí se mi jejich bezstarostný život.

Max    11 únor 2015 23:04
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den,
mám dotaz...jsem více-méně dobrodruh, co znamená že nemám peníze jen tak cestovat a pláct se někde u moře. Hledám dlouhodobé pobyty s pojené z výdělečnou činností. Tak aby se dalo cestovat a normálně žít. Vzhledem k změnám které teď nastanou na Kubě, bych tam rád vycestoval a poznal ještě starou Kubu. Cestoval jsem po Indonésii, učil jsem děti malovat a fotografovat. Jsem organizačně schopný a taky jsem EFR Instructor a Diving Instructor. Nějakou podobnou činnost bych rád dělal i na Kubě. Pokud se tam někdo chystá, dělat třeba letní tábor pro děti, divadlo či chce tam za potápěním a hledá někoho do organizačního teamu nebo jako instruktora potápění - prosím kontaktujte mě. Bližší info poskytnu na e-mail: madmaxartmedia@gmail.com

předem vám moc děkuji.

s pozdravem
Max

Bestová Františka    02 srpen 2014 22:00
Posílání peněz konkrétním adresátům na Kubu je možné ale obdarovaný si musí na Kubě zřídit bankovní účet a na ten je možno poslat peníze. Nebo založit účet tady v České republice a konkrétním lidem na Kubu poslat platební kartu a tam mohou vybírat buď v bance, nebo bankomatu. To je také možnost.
V dubnu Kubánská vláda a parlament schválili zákon že cizinci mohou podnikat na Kubě,mohou zaměstnávat Kubánce a mohou kupovat nemovitosti.Platit to mělo od 1.6.2014.Dokonce tam byly jmenované preferované oblasti podnikání - zemědělství, potravinářský průmysl, služby......Byly tam stanoveny i za jakých podmínek j by se mělo podnikat. Bylo by dobré se spojit s kubánskou ambasádou v Praze a také´s Českou v Havaně.

Gab    27 květen 2014 10:42
Dobrý den.
Prosím někoho kompetentního o info, zda je možné koupit na Kubě dům, resp. malý hotel. A zda je možno na Kubě podnikat, myslím cizincům.

Děkuji.

Dali    10 duben 2014 15:48
Ydravím ,, chystám pozvání pro kamarádku z kuby a shanim nejake informace nejlepe od kubancu zijicich v cechah,, neznate nekoho ? kontakt dalimex@email.cz

Jirka    12 leden 2014 09:47
K předchozímu vzkazu: na Kubu nelze opravdu posílat z Česka peníze? Vůbec žádným způsobem a nikomu? :(

Pavel Herman    27 prosinec 2013 19:22
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Jsem rád, že existuje Společnost česko-kubánského přátelství. Pomoc Kubě je důležitá, proto doporučuju přečíst příspěvek s názvem "Humanita kapitalismu" - Komunisté v Milonicích na Vyškovsku uspořádali sbírku, ale s ohledem na americké embargo, nelze peníze doručit adresátům http://vyskov.pohled-zleva.cz/clanek/humanita-kapitalismu/

Jirka    02 listopad 2013 15:45
Dobrý den, máte prosím svou pobočku také někde v Karlovarském kraji? Případně kontakt?

Bestová Františka    22 září 2013 08:25
pokud máte zájem o zajímavý pobyt a poznání života na Kubě, napište mi na emeil bestovaf@seznam.cz, nebo tel. +420733734392

Miriam    11 září 2013 04:50
Dobrý den,

je v Praze někde místo, kde by se dalo zjistit něco o kubánské kultuře ? Asi stále zadávám špatný klíč do vyhledávače, ale ukazuje mi to jen nějaké stránky o ničem. Ráda bych aby byl syn hrdý na své předky a né aby byl jen masírován médii.

Aleš Hubert    12 červenec 2013 22:27
Zdravím. Můžete prosím ze zkušenosti doporučit nějaký zájezd do Havany? Chtěl bych něco s odletem z Vídně nebo Prahy. Pobytový zájezd. Alespoň 9 dní. Cena ideálně do 35 000. Zvažuji i alternativu koupit pouze zpáteční letenku. Co jsem četl tak sehnat ubytování by neměl být problém. Ale nemám představu o ceně ubytování a kolik bych měl vlastně sebou mít peněz abych měl za co kde spát a za co se najíst. Děkuji
Komentář admina Komentář admina:
Dobrý den, je velké množství cestovních kanceláří nabízejících pobytové i poznávací zájezdy na Kubu. Záleží čistě na Vás služby, které využijete. Samozřejmě druhou věcí je individuální turistika na Kubě, kterou doporučuji spíše než tu s cestovními kancelářemi, neboť lépe poznáte každodenní kubánskou realitu. V současné době je na Kubě velké množství ubytování různého typu, noc v Casa particular, tedy v soukromí se většinou se snídaní pohybuje okolo 20 euro, ale záleží na lokalitě. Autobusová doprava mezi provinciemi pak funguje na velmi dobré úrovni.

Petr P.    13 leden 2013 13:53
Dobrý den. Opožděně reaguji na již proběhlou besedu s Michaelem Susinem Micou. Zajímá mě, jestli neplánujete podobnou akci i v ostatních městech ČR (Brno, Ostrava...). Domnívám se, že by tohle uvítalo více lidí než já sám. Beseda proběhla v pracovní den a pro možné účastníky např.z jižní nebo východní Moravy je Praha přeci jen příliš vzdálená. Přeji hodně úspěchů Vašim ostatním aktivitám.

Daniel Š.    27 říjen 2012 17:56
Hezký den,
mám trochu nezvyklý dotaz. Mám rád fotografii a již několik let bych si rád pořídil knihu fotek Alberta Kordy. A co si budem povídat, vydaná na Kubě by těšila dvakrát. Poradíte mi prosím kde, jak a odkoho sehnat? Díky moc. D. (danielvladimir@centrum.cz)

Bestová Františka    04 září 2012 20:39
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
odpověď Zdeňkovi:
ano Společnost Česko kubánského přátelství byla založena v Ostravě Porubě. email vivat.cuba@seznam.cz

Zdeněk    03 září 2012 08:26
Dobrý den,máte svou pobočku také v Ostravě, nebo blízkém okolí?

Roman Kovařík    15 srpen 2012 17:27
Když je tady ta diskuze o tom, jak se dostat legálně na Kubu, mě to při mnoha diskuzích (např. na tn.cz apod.) bylo mnohokrát navrhováno, když to tady vše jen kritizuji, tak ať se odstěhuji na Kubu. Mohu říci, že jsem o tom i několikrát i uvažoval, nebo i na nějaký jiný ostrov, hlavně aby tam nevládl kapitalismus a USA. Škoda, že Kuba nepřijímá emigranty z kapitalistických zemí :( Třeba jednou vyhraji a budu se moci na Kubu odstěhovat, koupit si tam domeček, žít tam, pracovat, platit daně a hlavně tam v klidu dožít :) .

Administrator    06 červenec 2012 20:01
Dobrý den, nedomnívám se, že by kapitalismus v ČR nefungoval, je tomu spíš naopak, funguje v jeho nejsyrovější podobě. Ale k Vašemu dotazu, Kuba azyl cizím státním příslušníkům neuděluje.

Baffy    06 červenec 2012 13:41
zajímalo by mě jestli bych mohl požádat na Kubě o politický azyl když řeknu že kapitalismus v téhle republice nefunguje a že bych chtěl místo toho životní jistoty a bez strachu o místo chodit do práce , co myslíte?

dana    18 duben 2012 16:50
Bude zitra nejaka prazska akce k vyroci invaze imperialistu proti Kube?

Bestová Františka    30 březen 2012 17:12
Škoda,že tady nebyla zveřejněná pozvánka na besedu v Praze.28.3.2012\nebo aspoň odkaz na Facebook,že pozvánka je zbeřejněna tam.dškuji za pochopení.Best.


88
vzkaz v knize
« 1 2 3 4 5 »

EasyBook