Fórum

Napsat vzkaz


Bestová Františka    30 březen 2012 17:12
Škoda,že tady nebyla zveřejněná pozvánka na besedu v Praze.28.3.2012\nebo aspoň odkaz na Facebook,že pozvánka je zbeřejněna tam.dškuji za pochopení.Best.

Habest    21 únor 2012 00:13
pro p.Vítovce, není nic jednoduššího, než se na vlastní oči přesvědčit o zkutečnosti o "nespokojenosti"!, "nesvobody"
"nespokojenosti","nejistoty", na Kubě, ale né jen z pohledu z pláže Varadera, ale z pohledu lidí na vesnicích, horách,ve vzdálenějších provinciích od Havany.

k odkazům na fotky z cest.
Přidat www.
Omlouvám se. :) :roll

habest    21 únor 2012 00:04
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Byl tady dotaz na obrázky z Kuby.Jestli budete mít zájem podívejte se na naše fotky z poznávacích cest po Kubě
od západu k východu.Najsou to jen obrázky z pláže Varadera, ale z reálných cest.Poznávání života na Kubě, města ,vesnice, hory, zemědělství,Plantáže třtiny - sklizeň, pěstování tabáku, továrna na doutníky, soukromé farmy, Výzkumný ústav zemědělský,příměstské zemědělství, moře,Karibik i Atlantik, Zátoka Sviní, Krokodýlí Farma, Vińáles, Havana, Varadero, Santiago de Cuba, Bayamo, Camaguye, Bayamo, Santi Spiritus, Trinidad,Playa Ancon, Údolí cukrovarů, pohoří Escabray, Siera Maistra, Cienfuegos,Playa Giron, Playa Largo,provincie Matanzas, plantáže citrusů, banánů,
hajuca.rajce.idnes.cz/Kuba_2008 1
hajuca.rajce.idnes.cz/Kuba_2009/
hajuca.rajce.idnes.c z/Kuba_2010/
hajuca.rajce.idnes.cz/Kuba_2011/
hajuca.r ajce.idnes.cz/Kuba_2012/
:roll :) 8)
můj kontakt: bestovaf@seznam.cz

Milan Krajča    31 leden 2012 17:19
Společnost česko-kubánského přátelství má nově stránku také na Facebooku. Je na adrese: http://www.facebook.com/kubadnes

Jan Vítovec    15 leden 2012 19:48
A taky bych na zdejších stránkách uvítal nějaká fotoalba (nebo odkazy na obrázky) z přírody a poklidné siesty na Kubánském venkově - jen tak - aby měl člověk o čem snít. Díky za uvážení

Jan Vítovec    15 leden 2012 19:27
Vcelku již vážně uvažuji nad řešením své situace a vlastně i všech těch "chudáků - nesvobodných" Kubánců.
Pokud by se nás našlo víc - alespoň tak pět deset lidí z Čech, kteří by měli dost odvahy, a byli dostatečně znechuceni současným posluhováním kapitálu.
Mohli bychom udělat nějakou tu výměnu - ať sem pošlou pár těch chudáků co tam toliká trpí, a my bychom to tam za ně vzali i kdyby to mělo být jen na deset let i tak bych si rád odpočal od reklam a denodeních nechutných a stresujících zpráv, a v klidu a s jistotou chodil do práce, kde by si snahy a slušnosti vážili. Pokud by se někdo našel napište. :?

občan s otevřenými o    06 leden 2012 22:47
Až na Kubě zvítězí "disidenti" tak to bude jako u nás-nastolí demokracii a rozkradou vše a vznikne tam mafiánský stát-toť vše ale kdo to kubánskému lidu vysvětlí? Nikdo. Až sami narazí na to jako u nás bude to i pro ně pozdě. Teď by chtěli "demokracii kapitalizmu" hlavně jejich disidenti, to jsou nemakačenka, kteří chtějí vládnout a už vidí svoji budoucnoust v ovládnutí ekonomiky i moci na Kubě.

Administrator    05 leden 2012 16:32
Dobrý den, pobočka SČKP se v Liberci nachází, pokud chcete kontakt na ní, popř. pokud se chcete stát členem SČKP kontaktujte nás na našem e-milu kubadnes@seznam.cz. Děkuji

José Ricardo Barreto    04 leden 2012 19:18
Dobrý den, ještě bych se rád prosím zeptal, kdy bude další celonárodní schůze, a zda bych se jí mohl zúčastnit.
Děkuji

José Ricardo Barreto    04 leden 2012 11:36
Dobry den,
rad bych se prosim zeptal, zda je pobocka SCKP i v Liberci ci nekde pobliz.
Dekuji

Administrátor    03 leden 2012 20:00
Co se týká opakovaného dotazu na možnost získání trvalého pobytu na Kubě, získání práce zde apod. Odpovím následujícím způsobem, Kuba v současné situaci nezaměstnává cizince, má velký problém, aby zaměstnala všechny své občany. Práci můžete získat pokud zde pracujete jako zaměstnanec zahraniční firmy na nějaké státní zakázce nebo máte trvalý pobyt. Trvalý pobyt je však těžké získat, zpravidla je udělován cizincům pouze v případě sňatku s Kubáncem či Kubánkou.

Administrator    03 leden 2012 19:40
Dobrý den, fórum je samozřejmě kontrolováno, ale pokud máte konkrétní dotazy použijte prosím e-mailovou adresu Společnosti, kterou máte uvedenu v rubrice o nás či v kontaktech. Děkuji

habest    26 prosinec 2011 23:59
dobrý den. prosím, kontroluje,nebo sleduje někdo toto forun ????????? :?

habest    11 prosinec 2011 21:55
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
připojuji se, je možno vystěhování na Kubu ?
Je možno najít práci a pracovat na Kubě třeba na 3, 4 měsíce ?
Kde je možno získat informace ???
Prosím, je někde v okoli Ostravy nějaká Společnost česko-kubánského přátelství ????

Jirka - Cheb    16 listopad 2011 19:38
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den, je prosím nějaká pobočka SČKP také v Karlovarském kraji?

dan    15 listopad 2011 09:18
zajímá mi to samé, dá se nějakým legálním způsobem vystěhovat na kubu? Tady v české republice nevidím v současné době žádnou budoucnost, dík za info.

d    04 listopad 2011 18:23
Dá se nějak legálně vystěhovat na Kubu?

Bestová Františka    10 září 2011 19:09
Dobrý den,omlouvám se a prosím za prominutí.Chybička se vloudila, opravuji svou emailovou adresu. bestovaf@seznam.cz . Děkuji hebest.

habest    04 září 2011 13:02
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Pro pana Dana - proč chcete nadávat někomu, koho neznáte, a zřejmě máte o něm jen informace z našich neobjektivních médií.
Jen malý, obyčejný příklad. Když je hurikán v Karibiku a projde malé státy a zamíří na Ameriku, o čem se mluví? O škodách a následcích, utrpení, které způsobil na Kubě, nebo jen a jen o tom, jak pustoší Ameriku. Takových příkladů je spousta.Přála bych každému poznat Kubu, ale né z pláže Varadera, ale podívat se do míst,která nejsou vyloženě turistickou oblastí, vidět život prostých obyčejných lidí, poznat jejich mentalitu,nevidět jen to černé, ale také to bílé,poznat a na vlastníma očima vidět, jak málo stačí ke štěstí,z čeho se dovede člověk radovat.Viděl by,co způsobilo embargo,hurikány a co musí Kubánci dělat,aby vytvářeli sami hodnoty, na jaké úrovni je tam dnes zemědělství, co se proto všechno dělá.Nepochopím, jak může někdo kritizovat kubánské zdravotnictví, když ho nepoznal.Jeden z nejdůležitějších kubánských ekonomických zdrojů je mimo turistiku zdravotnictví.Mohla bych pokračovat, ale snad někdy příště.Na Kubu jezdíme skupina cca 15 až 20 lidí každý rok.Každý rok objevujeme nová a krásná místa a setkáváme se obyčejnými lidmi-Hanka

habest    04 září 2011 12:47
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Prosím, jsem z Ostravy Poruby a ráda bych se zapojila do činnosti některé z poboček.Mohu poskytnout dost aktuálních informací o Kubě.
email : bestopvaf@seznam.cz


88
vzkaz v knize
« 1 2 3 4 5 »

EasyBook