Fórum

Napsat vzkaz


pan dan    01 září 2011 21:55
chtel bych mail na raula abych mu napsal jakej to je c....

Adim    23 srpen 2011 17:05
Me zajima pani Dikyova, mela by navstivit doktora, ale ne v USA, ale na Kube!!! :grin

veronika    06 červenec 2011 23:48
Prosím vás o radu. Chtěla bych pár rad ohledně sňatku s Kubáncem jestli tady náhodou není někdo kdo už má zkušenosti s úřady?Děkuji za odpovědi můj email 28verunka@email.cz

Administrator    19 červen 2011 19:57
Ad Daník Žerbůček

Dobrý den,

Vaše zděšení mě mrzí, ale bohužel si nejsem vědom tohoto důvodu. Zprávy jsou z drtivé většiny překlady oficiálních tiskových agentur a dalších médií v Latinské Americe a zachycují objektivně, na rozdíl od většiny českých médií, situaci v této oblasti. Tedy patrně Vám vadí ta objektivita :p

Administrator    19 červen 2011 19:54
Ad dag
Dobrý den,
v Brně samozřejmě pobočku máme, pokud máte zájem o členství obraťte se prosím na e-mail Společnosti kubadnes@seznam.cz

Daník Žerbůček    18 červen 2011 15:54
Jsem volič levice,ale návštěva těchto webových stránek ve mně vyvolala zděšení-jako bych se vrátil o 25 let zpátky.Skutečně máte podporu parlamentní strany..?To snad ne..

dag    17 červen 2011 13:07
Je nějaká pobočka v Brně?
Podle mě je Kuba svobodná země, až tam budou Američani bude po svobodě. Stačí se podívat na situaci u nás, je u moci kapitál. Demokracie, svoboda slova? Stačí se podívat komu patří tisk.

Marie Dikyova    13 březen 2011 23:20
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Panu Petrovi Otazalovi:

Napsal jste to perfektne.

Ja jeste zminim dalsi znak primitivniho chovani, a tim je neucta k zivotu druheho.

Joe Black    28 únor 2011 01:06
Než budete hodnotit situaci na druhém koncisvěta, kde jste třeba nikdy nebyli koukněte se třeba sem: http://dokumentarni.tv/spolecnost/valka-o-demokracii-the-war -on-democracy..(jeden z nejlepších dokumentů, vypovídajících i o úloze našich medií, jakožto výrobně žádoucích názorů..)

Petr Otázal    27 únor 2011 20:48
Základním problémem svobody je, že ve společenství více lidí hledáme vždy stav, kdy svoboda jednoho skončí tam, kde by omezila svobodu druhého. Potíž je v tom, že část lidí považuje za nedílnou součást své osobní svobody právo uplatnit své schopnosti k využití druhého ve svůj osobní prospěch. Po získání životních zkušeností již nevěřím tomu, že by se tyto dva proti sobě stojící náhledy na lidskou svobodu mohli nějak srovnat. Bohužel, moc a kapitál vyhrávají nad spontánním respektem druhých a potlačením sobeckosti ve prospěch jiných hodnot. Cítím, že i kubánská revoluce nakonec padne ve prospěch kapitalistických nenažranců. Ale v této chvíli je Kuba pro pokrokově přemýšlející lidi symbolem té svobody, která by hypoteticky mohla přinést rozumné soužití všem obyvatelům naší planety. Jenomže, jak pravil jeden můj student, lidé jsou mnohem primitivnější, než si sami myslíme, a tak raději budou preferovat zákony džungle a právo silnějšího požírat slabší.

Kubánec    24 únor 2011 18:43
Kuba není svobodná země! Vím o čem píšu. Tři moji přibuzní jsou na Kube ve vězení a to jen za svoje názory!

Jan Vrňák    24 únor 2011 14:38
Informace našich médií o Kubě jsou natolik zkreslující a zaujatá, jak to jen novinářské kurvičky se svým rozhledem žáků základní školy (omluva všem školákům) dovedou sesmolit.Člověk v tísni je velmi prapodivná organizace,která se stará pouze a jedině o ta "správná" místa a problémy. Do Gruzie jedou snad ještě dříve,než konflikt vypukne, zatímco Palestince by nejraději nechali umřít hlady. Expresident Havel, kterého jsem si dříve vážil, se stará více o situaci v Barmě, než o vlastní zemi. Situace na Kubě není růžová, ale jinde v latinské Americe je to o mnoho horší. V "demokratickém" Mexiku je tolik bídy a porušování lidských práv, že si to vševědoucí redaktoři našich masmédií nedovedou ani představit, natož snad sepsat o tom článeček. Každý, kdo píše do MF a Lidovek je b.....k! Honza Vrňák.

Kubánec    22 únor 2011 15:27
Až obyčejní kubánci poznají, že existuje i ne "svobodná Kuba", ale opravdu SVOBODA, nebudou už nikdy chtít žít ve zločinném režimu, který na Kubě silou a terorem zavedl a drží zločinec Castro. A poznají, že komunisti jsou a vždy byli zhoubou svobody a demokracie. Smrt zločinnému režimu na Kubě! Smrt Castrovi a jeho zločinným přisuhovačům!

Marie Dikyova    04 únor 2011 04:59
Zdenc 14 leden 2011 22:21
Je to prostě země, která stojí za to

Ano, ironii si strc..., ano, je. A kecy o mydle nebo toaletnim papiru si taky strc nekam, vis dobre kam myslim.

Je to krasna zeme, kde krome tepla ze zariciho slunce existuje TEPLO LIDSKE, neexistujici v Americe. Jak rika administrator, mluvis a nevis o cem.
Ozvi se, jestli chces podebatovat o udajne :"svobodne" Americe, kde ziji. Amerika tresta Kubu POUZE a JENOM za to, ze ji nemuze vlastnit.

Marie Dikyova    04 únor 2011 04:49
Zdencovi:

Ty maly mozecku, ktery umis premyslet jenom pres penize, nikdy nepochopis, ze Kuba je zeme svobodnych lidi. Neziji totiz ve strachu a ve stresu, jako se zije v USA, kamarade.

Umis to vycislit v penezich?
Moc se tesim na odpoved.

Administrator    17 leden 2011 09:22
Add Zdenc: Je vidět, že autor patrně nikdy nebyl na Kubě a jeho znalosti místní problematiky jsou velmi povrchní především z prorežimních médií, ale právo na názor má každý.

Zdenc    14 leden 2011 22:21
Je to prostě země, která stojí za to :upset

Zdenc    14 leden 2011 22:20
Kuba?
V roce 1961 byly všechny politické strany (pochopitelně kromě strany Fidela Castra) zakázány.
Po rozpadu SSSR na začátku 90. let a ukončení sponzorování země v rámci RVHP se země propadla do hluboké ekonomické krize.
Moc v zemi je podle kubánské ústavy koncentrována v rukou Komunistické strany Kuby a především dvou členů jejího vedení, bratrů Fidela a Raúla Castra.
eškerá politická opozice v zemi je zakázána, osobnosti s odlišným názorem než je oficiální se setkávají s pronásledováním a vězněním.
Všepronikající státní kontrola, požadavek servilního umění, cenzura či zákaz cest do zahraničí pro neservilní autory ovlivňuje veškerou uměleckou tvorbu na ostrově.
Problémy s diktaturou a související cenzurou mívají i etablované a státem podporované kapely.
Česká republika kritizuje stav lidských práv na Kubě.
Hospodářství země je sužováno vleklou krizí způsobenou centralizovaným řízením ekonomiky i firem zabavených jejich původním vlastníkům a také nadměrnou byrokratizací jak rozhodování tak i celého plánovacího procesu.
Nákup automobilu na Kubě je podmíněn státním povolením, včetně podání důkazu, kde zájemce vzal na automobil peníze. Automobily na Kubě se odlišují různou barvou poznávacích značek, které pro policii jasně odlišují majitele (státní podnik, soukromník, turista či diplomat).
Zdravotnické služby jsou charakterizovány "úplatky, používáním primitivních nástrojů, pochybnými praktikami, špatnou výživou, nedostatkem léků a špínou". Systému nedůvěřují i vlastní špičky diktatury, které se nechávají operovat v zahraničí.
Na ostrově jsou často nedostupné i základní hygienické potřeby, pro běžné Kubánce jsou zubní pasty, mýdla, vložky, tampóny aj. často na příděl nebo zcela nedostupné.
Internet na Kubě je striktně cenzurován (vybrané webové stránky nelze otevřít), e-maily jsou často kontrolovány.

človíček    25 říjen 2010 10:25
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Konečně zdroj informací z Kuby. Chtělo by to doplnit a rozšířit informace z ekonomické oblasti, ale i ze všedního života běžných Kubánců. Máte nějakou pobočku v okrese Šumperk?

Administrator    24 říjen 2010 11:58
Rád bych požádal poblouzněné lidi, aby nekazili dojem stránek nesmyslnými spamy, které s těmito stránkami a tématem na nich nemají naprosto nic společného. Pouze ukazují na morální pokleslost těchto lidí.


88
vzkaz v knize
« 1 2 3 4 5 »

EasyBook